Na Kamencové jezero se sjedou pionýři z Celé Republiky ⛺️

Náš areál bude v polovině května hostit celorepublikové setkání pionýrských oddílů z celé republiky. Je to pro nás čest i výzva, pionýři se takto setkají po dlouhých šesti letech a vybrali si k tomu právě Kamencové jezero. 👍
Zároveň tím chceme upozornit další návštěvníky kempu, že v termínu pátek 12.5 – neděle 14.5 bude prostor pro stany a karavany rezervován právě pro pionýry. Ubytování v chatkách bude normálně možné.
Aufgrund des republikanischen Treffens der Pioniereinheiten ist das Autocamp (Zelte und Wohnwagen) vom 12.5 – 14.5 für die Öffentlichkeit geschlossen.
Nicht gültig für die Unterbringung in Hütten.
Vielen Dank für Ihr Verständnis.

——————————————————————————————————-

Kamencové jezero: Sezóna začne tradičně, omezení budou minimální

V pondělí 1. května, ani o den déle. Kamencové jezero zahájí letní sezónu v obvyklém termínu, finišující přestavba v západní části areálu ji ovlivní jen zpočátku. Vrchol léta si již návštěvníci užijí naplno a dokonce s rozšířeným komfortem.

„Není důvod začátek letní sezony posouvat,“ říká Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod nějž Kamencové jezero patří. „Lidé už jsou na koupání a procházky kolem jezera natěšení a uzavírek si ´užili´ dost za covidu,“ dodává. Stavební práce totiž mírně omezí jen první měsíc provozu, tedy květen.

Areál nebude během něj přístupný z Přemyslovy ulice, kde stavební firma ještě dokončuje rozsáhlou rekonstrukci vstupní části. Naopak vstup na písčitou pláž ve směru od Otvic i vrátnice v ulici Tomáše ze Štítného budou návštěvníkům otevřené od prvního dne. „Od začátku května začneme také prodávat permanentní vstupenky a přijímat objednávky na převlékací kabinky,“ doplňuje Fryčová. V plném provozu již bude také kemp.

Cena sezónních i jednorázových vstupenek zůstane pro letošek na stejné výši jako v loňském roce. Vedení Kamencového jezera i chomutovské radnice při svém rozhodnutí vzalo v potaz právě i drobná omezení, která budou provoz na počátku letošní sezony provázet.

Kompletně přebudovaný hlavní vstup, stejně jako zcela nový vstup od parkoviště u Aquasvěta, budou otevřeny během června. „Pro Kamencové jezero i turismus v Chomutově jsou to zásadní investice. Možná drobně ovlivní úvod letošní sezony, ale všechny budoucí zásadně změní. A to v dobrém,“ říká David Dinda, náměstek primátora pro rozvoj a investice města.

Západní část areálu přístupná z Přemyslovy ulice už se postupně mění v zelenou pěší zónu, která ponese název Kamencové náměstí. Stávající parkoviště nejenže pojme více automobilů, ale bude mít i ekologičtější povrch, protože nepropustný asfalt nahradil štěrkový trávník. Také střechy nové pokladny a boxů na kola budou zelené a dešťová voda bude svedena do retenčních nádrží určených k zásobě pro závlahu. Okolní vzduch bude ochlazovat voda z fontány, která je na míru navržená právě pro veřejný prostor před Kamencovým jezerem.

Nový vjezd z Mostecké ulice zase výrazně zjednoduší návštěvníkům cestu do kempu a zároveň uleví dopravě v ulici Tomáše ze Štítného. Také však rozšíří parkovací možnosti pro běžné návštěvníky areálu, kteří budou moci svůj automobil odstavit na rozlehlém parkovišti u aquaparku a ke vstupu do areálu využijí nově vybudovaný vchod pro pěší.

Město do přestavby obou vstupů investovalo zhruba sto milionů korun. Velkou část pokryjí evropské dotace.

https://www.facebook.com/kamencakchomutov

——————————————————————————————————-

Hledáme posily do pracovního týmu

——————————————————————————————————-

Pronájem kabinek a nákup permicí bude spuštěn dne 01.05.2023.

——————————————————————————————————-

Otužování na Kamencovém jezeře bude ukončeno dne 08.04.2023 (sobota).


——————————————————————————————————-

Otužování na Kamencovém jezeře: úterý a čtvrtek 15:00 – 16:00 hod, sobota 8:00 – 12:00 hod

vstup pouze od Bandy (Mostecká ulice)

Benjamínci v termínu 11. a 12.6.2022
Dračí lodě v termínu 18.6.2022

https://sc80kanoistika.cz/zavod-dracich-lodi-18-06-2022/

Na Kamencovém jezeře.
Pořádá Sportclub 80 kanoistika Chomutov

Předprodej permanentních vstupenek a pronájem převlékacích kabinek 2022

Předprodej permanentních vstupenek a pronájem převlékacích kabinek na letošní sezónu, bude spuštěn na Recepci Kamencového Jezera od 19.4.2022. V pracovní dny 8:00 až 15:30 hod. Otevření areálu pro veřejnost od 1.5.2022

Hledáme posily do pracovního týmu

           

Ledová lázeň 2: Kamencové jezero znovu otevře brány otužilcům. A hned třikrát týdně

 

Po roce a půl se na Kamencové jezero vrací atraktivní otužovací soboty. A co víc – letos bude areál pro milovníky zimního koupání otevřen i další dva dny v týdnu. Tak do plavek!

Chomutovský rekreační areál se otužilcům poprvé otevřel loni v únoru. Další naplánované akce však na dlouhé měsíce přerušila koronavirová epidemie. „Otužování je ale pořád ohromně oblíbené a propadá mu stále více lidí. Jdeme tomuto trendu naproti a připravili jsme pro zájemce rozšířenou možnost užít si ledové vody v našem jezeře,“ zve na obnovenou novinku Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod nějž Kamencové jezero spadá.

Série otužovacích akcí začíná v sobotu 23. října, kdy bude areál otevřený celé dopoledne, tedy od 8 do 12 hodin. A stejné to bude každou další sobotu. „Kromě toho ale budeme otevírat také každé úterý a čtvrtek od 16 do 17 hodin, kdy si budou moci lidé přijít rovněž zaplavat,“ dodává ředitelka.

Otevřený bude pouze vchod z Přemyslovy ulice, vstupné se platit nebude. „Do vody se bude vstupovat výhradně z hlavního mola, na kterém bude také místo na převlečení,“ dodává k tomu vedoucí Kamencového jezera Karel Ton. Na místě bude vždy i certifikovaný plavčík, přesto organizátoři doporučují začátečníkům konzultovat před prvním ´ponorem´ svůj zdravotní stav s lékařem.

Soboty budou speciální nejen delším časovým rozmezím. Ve spolupráci s místními nadšenci do otužování se plánují i nepravidelné doprovodné akce. „Počítáme například s tím, že hlavně pro nováčky bude se svými radami připraven domluvený mentor, který se otužování věnuje už spoustu let,“ nastiňuje Ton. Restaurace Kamenčák by zase měla připravit čaj na zahřátí, připojit se chce i cvičitelka jógy.

Teplota vody v Kamencovém jezeře se aktuálně pohybuje mezi jedenácti a dvanácti stupni Celsia. S blížící se zimou se bude snižovat, například při premiéře loni v únoru měla kolem čtyř stupňů. „Pravidelní otužilci už se k nám těší, my ale zveme i naprosté nováčky, kteří to chtějí jen zkusit. U nás je k tomu ideální příležitost. Pod dohledem, se zázemím a případně i s radami od zkušených,“ uzavírá pozvánku na začátek otužovací sezony ředitelka Věra Fryčová.

18.10.2021

 Párty pomáhá2️⃣

V neděli 19. září se můžete těšit na charitativní hudební festival pro celou rodinu.
Párty pomáhá II., která podpoří dvě hendikepované děti Adama a Míšu proběhne v areálu Kamencového jezera a na Letním kině. Vstupné se bude vybírat zakoupením veselého náramku a výtěžek se rozdělí mezi Míšu, která si moc přeje benecykl a Adama, který potřebuje intenzivní hiporehabilitační pobyt ????????❤.
Těšit se můžete na známé kapely a divadelní představení. Chybět nebudou ani nafukovací atrakce❤.

Vstup bude umožněn pouze vchodem od letního kina.

Vstupné????zakoupení veselého náramku v minimální hodnotě 100Kč/dospělý, 50Kč/dítě.

Festival sportu & food festival

První zářijový víkend bude areál Kamencového jezera napěchovaný sportovci a dobrým jídlem. Tradiční Festival sportu znovu nabídne dětem i jejich rodičům přehlídku všech sportovních aktivit v našem městě. Letos poprvé bude jeho součástí také Food festival a program bude připraven na celý víkend.

4. ročník Festivalu sportu proběhne letos poprvé ve dvou dnech. V sobotu 4. září zahájí víkendový program Food Festival a 25 stánků s jídlem z různých koutů světa. V rámci doprovodného programu je připravena Miniramp show, při které jezdci na kolech i koloběžkách předvedou své triky v maximálních výškách. V neděli 5. září od 10.00 do 16.00 hodin proběhne hlavní sportovní část festivalu. K vidění bude kromě dvou desítek sportovních klubů také Slackshow, dechberoucí show plná letů a salt. Celý víkend budou v areálu k dispozici nafukovací atrakce. Rozmanitým programem vás tradičně provede moderátor Lukáš Budai. Vstup (z ulice Přemyslova) je po celý víkend zdarma.

4. 9. 2021 11.00 – 21.00

Family food festival pro celou rodinu, kde si všichni přijdou na své. Ochutnejte jídlo a pití z různých koutů světa a nakupte si různé dobroty s sebou domů.

Doprovodný program: JF Miniramp Show a skákací atrakce.

5. 9. 2021 10.00 – 16.00

Přehlídka sportovních možností v našem městě. Nábor do většiny sportovních oddílů na jednom místě. Vyberte si nejvhodnější sport.

Doprovodný program: Family Food Gastro zóna; Slackshow + workshop; skákací atrakce.

 19.8.2021

❗Z technických důvodů odehraje divadelní spolek Kašpar pouze nedělní představení ROZMARNÝ VEČER na motivy novely Rozmarné léto.❗

Vstupenky na sobotní představení zůstávají v platnosti !
Předprodej:
????recepce kempu Kamencové jezero
????online: https://zoopark.enigoo.cz/online/#/divadlo/matches
Omezený počet míst k sezení. Doporučujeme vlastní deku či podložku.
Vejděte na říční plovárnu Antonína Důry, zhlédněte představení potulného kouzelníka Arnoštka, poznejte hospodu U čtrnácti pomocníků – navštivte městečko Krokovy Vary! Stanete se svědky událostí, které nikdo nečekal, ale každý po nich toužil!
20.7.2021

 

 

Rozmarné léto

Divadelní představení Rozmarné léto a Rozmarné léto-bonus, která proběhnou v rámci festivalu OTEVŘENO 24. a 25. 7. na Kamencovém jezeře v Chomutově. Odehrána budou v otevřeném prostoru, s dějem, který dokonale zapadá do prostředí Kamencového jezera. Divákům doporučujeme s sebou pro větší komfort deky či podložky, počet lavic bude omezen. Vstupenky lze zakoupit na recepci kempu Kamencové jezero.

Cena vstupenky 250 Kč.

Začátky ve 20.30 hodin.

 

29.6.2021

Otevírá se vyčištěná otvická pláž. Včetně části pro naháče

Od čtvrtka bude areál Kamencového jezera opět kompletní. Právě první prázdninový den se totiž na otvické straně znovu zpřístupní oblíbená písčitá pláž. Ta byla doposud zavřená kvůli čištění přilehlého dna.

Znovuotevřená část areálu díky tomu nabídne komfortnější koupání, odtěžené bahno totiž nahradila vrstva jemného písku. „Písčité dno bude určitě pro všechny daleko příjemnější. Obzvlášť, když tuto pláž využívají hlavně rodiny s dětmi,“ raduje se z dobrých zpráv pro návštěvníky Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod nějž Kamencové jezero spadá.

Společně se zprovozněním pláže se otevře také vstup do areálu ve směru od nádrže Banda, takže návštěvníci budou moci využívat i zdejší pokladnu. A dočkají se rovněž milovníci nahého koupání, pro které se opět zpřístupní tamní nudapláž.

Rodinná pláž byla od začátku sezony nepřístupná, specializovaná firma tu od jara odbahňovala dno. Usazeniny odsával speciální bagr na plovoucím zařízení, a to na ploše cca 8000 metrů čtverečních. „Dno je vyčištěné a zasypané novým pískem od břehu až za naše první molo s plavčíky,“ upřesňuje vedoucí areálu Karel Ton. Šlo o investiční akci města, které na ni uvolnilo necelých sedm milionů korun.

Původně se mělo s pracemi začít již v loňském roce, kvůli nízké hladině na ní ale nemohla vyplout zmíněná technika. S odtěžováním se tak začalo až po dopuštění jezera vodou z přivaděče, tedy letos na jaře. Teď už se ale finišuje se závěrečným úklidem, aby byl areál na letní měsíce připravený kompletně. „Dělali jsme všechno pro to, abychom tuto část areálu stihli otevřít ještě do začátku prázdnin. A jsme rádi, že se to povedlo,“ dodává Fryčová.

Současně s tím se očekává, že bude stále častěji obsazené parkoviště mezi Bandou a areálem. Jak upozorňuje Karel Ton, nejvýhodnější je nechat auto na parkovišti u Aquasvěta. „Kapacita je obrovská a vstup je pak možný jednoduše přes pokladnu mezi minigolfem a restaurací Kamenčák,“ dodává závěrečnou radu pro návštěvníky vedoucí.

29.6.2021

Parkování

Vážení návštěvníci, v posledních dnech je parkování v okolí Kamencového jezera velice přetížené. Využívejte proto k parkování také velké parkoviště u aquaparku a vstup kolem restaurace Kamenčák.

 

25.6.2021

 

Koncert Prago Union a PSH

Nezapomeňte si do kalendáře poznamenat termín 9.7., kdy se na pláži Kamencového jezera v rámci festivalu představí legendy českého hiphopu Prago Union a PSH! Vstupenky na koncert je možné zakoupit každý den na vrátnici autokempu Kamencové jezero.

PRAGO UNION – 19.00
PSH – 20.30

???? Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na recepci v kempu Kamencové jezero nebo přímo na pokladně před zahájením koncertu.
???? Vstup do areálu bude umožněn od 17:30, a to hlavním vchodem z Přemyslovy ulice.
???? Zákaz vnášení nápojů ve skle.
???? Při vstupu je nezbytné splnit jednu z podmínek uvedených v informačním letáku.

24.6.2021

Kamencové jezero otevírá. Otužilcům dopřeje ranní koupání

O měsíc později, ale se spoustou novinek. Areál Kamencového jezera v Chomutově příští týden zahájí letošní sezonu a otevře se návštěvníkům. Ve stejný den začne fungovat také oblíbený kemp.

Poprvé se brány areálu otevřou v úterý 1. června, od stejného data bude možné si na vrátnici autokempu koupit permanentní vstupenku nebo zarezervovat převlékací kabinku. Vstupné, stejně jako třeba poplatky za kabinky, zůstaly stejné jako loni. Pokladny budou otevřené vždy od 9 do 19 hodin, ovšem s několika výjimkami.

Novým lákadlem, kterou ocení především místní otužilci, je otevření areálu pro ranní koupání. „Zaznamenali jsme velký zájem od Chomutovanů o službu podobného charakteru, proto jsme se rozhodli jim vyjít vstříc,“ osvětluje novinku Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod nějž Kamencové jezero spadá. Od středy 2. června bude proto pokladna z ulice Tomáše ze Štítného otevřená už od sedmi hodin. Pro ranní koupání bude určený prostor na hlavním plovoucím mole.

Začátek sezony ovlivní také čištění dna jezera u otvické pláže, které bude probíhat ještě v průběhu června. „Tato pláž včetně nudapláže bude prozatím zavřená, stejně tak pokladna na této straně areálu,“ upozorňuje vedoucí areálu Karel Ton. Čištění by mělo trvat maximálně do konce června. Lidem, kteří přijedou autem, doporučuje Ton zaparkovat u aquaparku a pro vstup využít pokladnu u restaurace Kamenčák.

Hodně diskutovaná byla v posledních letech kriticky klesající hladina Kamencového jezera. Vedení města se proto zasadilo o poměrně zásadní krok a do jezera nechalo před sezonou dopustit vodu z Podkrušnohorského přivaděče. Hladina díky tomu stoupla o dvacet centimetrů. „Město i spolupracující Povodí Ohře si za tento přístup zaslouží naše velké poděkování, protože loni se hladina pohybovala na opravdu kritické hranici,“ chválí aktivitu města ředitelka.

Ve stejný den jako koupaliště zahájí provoz také zdejší kemp. Už teď je možné si přes webový formulář zarezervovat některou z chatek nebo pokoj v ubytovně Solárium.

Otevření rekreačního areálu samozřejmě provází sada protiepidemických opatření. Návštěvníci musí mít stejně jako v jiných zařízeních potvrzení o negativním testu, prodělaném očkování nebo nemoci COVID-19.

Konkrétně se musí prokázat jedním z těchto potvrzení:

• absolvování PCR testu v posledních 7 dnech,
• absolvování POC testu v posledních 72 hodinách,
• laboratorně potvrzené prodělání onemocnění covid-19, které není starší jak 180 dní,
• alespoň 22 dnů po první dávce vakcíny, přičemž mezi podáním první a druhé dávky nesmí uplynout víc, než 90 dnů a od druhé dávky více než 9 měsíců,
• u jednodávkové vakcíny musí od očkování uplynout alespoň 14 dní, ale ne více, než 9 měsíců.

Kapacita koupaliště je také omezena na polovinu. Vládní omezení jsou také důvodem, proč areál otevírá s měsíčním zpožděním, běžně totiž zahajuje sezonu na začátku května.

Kamencové jezero před sezonou zainvestovalo do nejrůznějších oprav v areálu. Návštěvníci se mohou těšit třeba na opravené převlékací kabinky, renovované sprchy či schody se zábradlím u postranních mol pro snazší vstup do vody. Opravený je rovněž nástup na hlavní molo, nájezd pro kočárky a vozíčkáře u pokladny z ulice Přemyslova, pro hosty v kempu je potom připravená úschovna kol včetně nabíječky na elektrokola.

26.5.2021

Kamencové jezero vyhlíží sezonu: Ceny zůstanou stejné, vody ještě přibude 

Opravené venkovní sprchy, zrekonstruovaná převlékárna, doplněné schody na molech a spousta dalšího. Kamencové jezero před sezonou opět zainvestovalo do oprav v areálu a je se všemi novinkami připravené přivítat první letošní návštěvníky. Musí však stejně jako loni počkat, až otevření koupališť povolí vláda.

U dvou bočních mol například přibudou schody s madlem pro snazší vstup do vody a z ní. „To ocení hlavně starší návštěvníci, pro které lezení po žebříku není vždy úplně pohodlné,“ vysvětluje Fryčová. Běžně Kamencové jezero zahajuje sezonu 1. května, letos to zřejmě bude opět později. „My jsme každopádně naplno připraveni a já jsem ráda, že se nám podařilo komfort pro návštěvníky zase o kus pozvednout,“ pochvaluje si mimosezónní opravy v areálu Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod nějž přírodní koupaliště spadá.

Opravený je nástup na hlavní molo, také nájezd pro kočárky a vozíčkáře u pokladny z ulice Přemyslova a došlo rovněž na venkovní sprchy, které se občas zasekávaly nebo protékaly. „Pro hosty v kempu je pak připravená úschovna kol včetně nabíječky na elektrokola,“ dodává vedoucí areálu Karel Ton.

Na první pohled nejviditelnější novinkou je zřejmě rekonstrukce starých převlékacích kabin, které kdysi sloužily jako společná převlékárna pro muže i ženy. Teď je z nich 38 samostatných kabinek a jedna velká šatna pro početnější skupiny, například příměstské tábory nebo sportovní kolektivy. „Díky této opravě jsme mohli uspokojit další zájemce z pořadníku na kabinky,“ raduje se Ton s tím, že o ně je vždy větší zájem, než kolik jich může areál nabídnout.

Ceník vstupného vedení Kamencového jezera nijak neměnilo. Jednotlivé vstupné bude za padesát korun, permanentní vstupenka pak za 500 pro děti a seniory, za 700 pro dospělé. Pronájem kabinek také zůstává na ceně mezi 400 až 700 korun. Stávající nájemníci budou mít po otevření areálu celý měsíc na to, aby si pronájem své převlékací kabinky obnovili. Během loňské sezony se hojně diskutovalo o výšce vodní hladiny, která v jezeře klesla na historické minimum. Na letošní sezonu ale bude vody dost. „Přes zimu přibylo přes dvacet centimetrů, takže jsme na stejné úrovni, s jakou jsme zahajovali loňskou sezonu. A ještě se plánuje dopustit dalších dvacet centimetrů z přivaděče,“ dodává Karel Ton.

Možné už je rezervovat si na léto chatku, zatím jen přes e-mail recepce@kamencovejezero.cz nebo na čísle 777 187 843. „Jakmile budeme znát termín otevření, spustíme normální rezervační systém na webu, který máme od loňska připravený,“ slibuje ředitelka Fryčová.

Zbývá už jediné – aby vláda dala zelenou. Jakmile se tak stane, Kamencové jezero to okamžitě zveřejní na webu, v tisku i prostřednictvím sociálních sítí. „S otevřením zřejmě budou spojená jistá omezení, ale na to jsme také připraveni,“ hlásí ředitelka. „U vstupů i na toaletách jsou bezdotykové dávkovače dezinfekce, recepce je vybavená přepážkami, chatky i toalety budou během provozu stejně jako loni pravidelně dezinfikovány. Teď k tomu přibylo ještě pravidelné testování zaměstnanců.“

Dokud však vláda otevření koupališť nepovolí, je Kamencové jezero oficiálně mimo provoz, takže vstup je sem zakázán. Řada lidí to bohužel nerespektuje. „Chápeme, že jezero láká, ale nám za porušení vládních nařízení hrozí milionové pokuty. Pokud tento zákaz někdo poruší, musíme ho nekompromisně vykázat,“ varuje Karel Ton.

Loni areál otevřel až 25. května, rovněž kvůli protiepidemickým opatřením. Nakonec ale vládní zákazy přes léto padly úplně a sezona byla dokonce návštěvnicky rekordní. Jak to bude letos? „Snad nebude sezona zkrácená nějak výrazně,“ doufá ředitelka Věra Fryčová. „Nepotřebujeme se hnát za dalšími rekordy, ale chceme lidem dopřát pohodu a zábavu. Určitě si to po měsících depresivního lockdownu zaslouží.

Travnatá část před pláží a v pozadí převlékací kabinky, o které mezi pravidelnými návštěvníky obrovský zájem. Foto 2 x Roman Dušek

23. dubna 2021

 

 

 

Párty pomáhá Nikolce a Magdalence

Párty pomáhá Nikolce a Magdalence, přijďte si užít skvělou zábavu a zároveň přispět na intenzivní neurorehabilitační péči.
V neděli 20. 9. 2020 od 13.00 hodin proběhne charitativní festival Párty pomáhá Nikolce a Magdalence. Hned na dvou scénách v areálu Kamencového jezera a na letním kin proběhne bohatá kulturní produkce, která zaujme všechny věkové kategorie návštěvníků. Iniciativa vzešla z řad místních muzikantů, na které se obrátila maminka jedné z holčiček s těžkými onemocněními, u kterých je vyžadována 24 hodinová péče a celoživotní rehabilitace. Akci podporuje statutární město Chomutov společně s dalšími organizacemi zřízenými městem a zároveň rozšiřuje kulturní nabídku, která byla vzhledem k pandemii v posledních měsících značná omezena. Celý výtěžek ze vstupného poputuje na intenzivní neurorehabilitační péči, která není nijak hrazena zdravotními pojišťovnami. Vstupné se bude vybírat zakoupením náramku v hodnotě 50Kč/dítě a 100Kč/dospělý.
Návštěvníci se mohou těšit na skupiny Trautenberk, Experience, Abdera, Madras, CopaCaband, zpěváky Michala Horáka, Adélu Radimcovou a Matěje Koudelku. Pozvání přijala i mladá zpěvačka, muserka a youtuberka MÍNA. Program doplní stánek Chomutovské knihovny, ve kterém bude připravena prezentace deskových her spolu s výtvarnou dílnou. Děti se budou moci vyřádit na nafukovacích atrakcích SALTUS. Vstup na festival bude umožněn pouze vchodem z letního kina, vzhledem k nutné regulaci počtu návštěvníků. Kapacita areálu bude omezena na
1 000 osob v jednom okamžiku.

Letní kino:
13.00 – youtuberka MÍNA
14.15 – Michal Horák
15.30 – Madras
17.00 – Abdera
18.15 – Experience
19.30 – Trautenberk

Kamencové jezero:
14.00 – CopaCaband
16.15 – Adéla Radimcová
17.45 – Matěj Koudelka

Vstupné: minimální příspěvek 100Kč/dospělý, 50Kč/dítě

Vstup pouze přes Letní Kino

15. září 2020

Street Hard Workout Battle Chomutov 2020

Dne 12. září 2020 na soutěžící čeká WSWCF Academy Street Workout World Cup 2020 – Street Hard Workout Battle Chomutov 2020. Jedná se o historicky první soutěž ve freestylu konanou v rámci seriálu světového poháru pod World Street Workout and Calisthenics Federation v České republice.

Vítěz battlu pojede bojovat o světový pohár v roce 2021 a první tři soutěžící dostanou i finanční výhru. První získá v přepočtu 15.000 Kč, druhý 9.000 Kč a třetí 3.000 Kč. Soutěž je věnovaná pouze kategorii freestyle, která je divácky nejatraktivnější. V porot? budou světové hvězdy Korash Kabir, LaTwist, Šimon Forrai a Aleš Fišer.

Na soutěž se již dva měsíce před začátkem soutěže přihlásili Erik Barsi, Christian Innocenti a Alessio Fiumara, všichni tři z Itálie, Vitaly Pavlenko a Kostya Shapoval z Ukrajiny, „bar_in_sky“ z Německa, „Goku“ z Británie, Fernando Selby a David Nguyen z Dánska, Rico Mesa z Kolumbie, Adam Chmielecki z Polska, Siddharth Tyagi z Indie, Venema Carmen a Hendry Kooistra z Nizozemí.

Soutěžní kategorie jsou ženy, muži do 70 kg a nad 70 kg, dále děti. Soutěž se odehraje na písčité pláži Kamencového jezera, a to od 13:00. Přílet poroty a jednotlivých soutěžících v pátek budete moci sledovat na Facebooku a Instagramu formou příběhů a příspěvků na stránce Street Hard Workers a samotnou soutěž v sobotu formou živého vysílání na sociálních sítích Street Hard workers a World Street Workout and Calisthenics Federation.

Soutěž opět podpořila svými suplementy a věcnými dary firma Amix Nutrition, po mediální stránce kulturistika.com a finančně Ústecký kraj, obec Březno, statutární město Chomutov a nadace Tesco. Soutěž se koná pod záštitou náměstka hejtmana Ústeckého kraje pana Jaroslava Komínka. Více informací o všech soutěžích najdete na webových stránkách shwbattle.cz.

7. září 2020

Slunečná na Kamencovém jezeře

Přijďte si užít závěr prázdnin. #slunecnybus hlásí další zastávku! ? A tentokrát u nás na Kamencovém jezeře!?? V pátek 28. 8. 2020 od 13:00 hodin se můžete těšit na koncert skupiny Vojta D. ? a herce ze seriálu Slunečná. ? Autobus s sebou přřiveze Evu Decastelo a Báru Jánovou! ?
Budeme se na vás t?šit!?? #slunecneleto 

26. srpna 2020

 

Definitivně: Kamencové jezero v pondělí otevírá

Doufali v lepší podmínky, ale už nechtějí čekat. Kamencové jezero se v pondělí otevře veřejnosti a oficiálně tak zahájí letošní sezonu. Ministerská omezení koupalištím příliš nepřejí, zato počasí ano. „Podle předpovědi náš čeká slunečný týden a návštěvníci už se k nám těší. Proto jsme se rozhodli otevření dál neodkládat,“ říká Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod níž Kamencové jezero spadá.

Kapacita areálu je kvůli nařízení vlády stále omezená, jinak je ale Kamencové jezero na návštěvníky připravené. Otevřené budou všechny tři brány, ta v kempu však bude sloužit výhradně pro prodej permanentních vstupenek a pronájem převlékacích kabinek. „V provozu bude hned od pondělí také občerstvení na obou plážích,“ dodává vedoucí areálu Karel Ton. Nově zrekonstruovaná restaurace Dřevák otevře později, hned jak dojde k navýšení kapacity areálu a otevření kempu.

Kemp prozatím zůstane zavřený, chatky jsou výrazněji obsazeny až od poloviny června. „Pravděpodobně budeme kemp otevírat postupně, abychom dodrželi povolené kapacity. Nicméně uvidíme, jaká budou další nařízení ze strany ministerstva. Provoz areálu budeme upravovat za pochodu“ podotýká Ton.

S otevřením areálu souvisí i nonstop provoz hlavní pokladny. Od pondělí tak bude možné si zaplatit permanentku či zamluvit převlékací kabinku každý den od pondělí do neděle. Ceny vstupného se nemění. Sezónní vstupenka stojí 700 Kč, zlevněná (děti do 15 let, senioři, ZTP) pak 500 Kč. Za jednorázový vstup zaplatí dospělí 50 Kč, děti 40 K?. Prckové do tří let mohou do areálu zdarma.

Původně chtělo Kamencové jezero otevřít už před týdnem, nakonec začátek sezony odložilo právě kvůli vládním příkazům. „Doufáme, že uvolňování koronavirových omezení bude probíhat rychleji, než je plánováno. Rádi bychom návštěvníkům poskytli co nejdřív maximální komfort,“ dodává ředitelka Fryčová.

 

31. května 2020

Připravené, ale zavřené. Čeká se na konec vládních zákazů

Permanentní vstupenky jsou zatím nedostupné, brány zavřené. Kamencové jezero stejně jako ostatní rekreační areály vyčkává, jak se vyvine krizová situace v České republice. Vše je ale připravené ke spuštění, jakmile vládní omezení opadnou.

Kamencové jezero je na sezonu připravené, ale otevřít pro veřejnost zatím nemůže. 

Loni už touto dobou naplno běžel prodej permanentek a vše se připravovalo na oficiální otevření. Letos je to jinak. „Současná situace nám bohužel neumožňuje spustit prodej permanentních vstupenek a pronájem převlékacích kabinek v průběhu dubna jako v předchozích letech,“ říká Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod nějž Kamencové jezero spadá. Současné nájemce kabinek zároveň ujišťuje, že o své přednostní právo na prodloužení nájmu nepřijdou. Budou na to mít celý měsíc od spuštění prodeje.

Co naopak běží, jsou rezervace chatek v kempu. Je možné si ji zamluvit na emailu recepce@kamencovejezero.cz nebo na telefonním čísle 777 187 843. „Jakmile budou uvolněná vládní nařízení, kemp bezprostředně poté otevřeme,“ dodává vedoucí areálu Karel Ton.

Jak zdůrazňuje Věra Fryčová, Kamencové jezero je z rozhodnutí vlády oficiálně mimo provoz, takže vstup je sem zakázán. Řada lidí to bohužel nerespektuje. „Chápu, že jezero láká, ale nám za porušení vládních nařízení hrozí milionové pokuty. Pokud tento zákaz někdo poruší, musíme ho z areálu nekompromisně vykázat,varuje ředitelka.

Oba pak ubezpečují veřejnost, že dá Kamencové jezero včas všem vědět, pokud bude znám termín otevření areálu. Zatím to nikdo neví. „Areál chystáme na provoz stejně jako jindy, ale musíme vyčkávat na rozhodnutí vlády,“ upřesnil na závěr Karel Ton.