Definitivně: Kamencové jezero v pondělí otevírá

Doufali v lepší podmínky, ale už nechtějí čekat. Kamencové jezero se v pondělí otevře veřejnosti a oficiálně tak zahájí letošní sezonu.Ministerská omezení koupalištím příliš nepřejí, zato počasí ano. „Podle předpovědi náš čeká slunečný týden a návštěvníci už se k nám těší. Proto jsme se rozhodli otevření dál neodkládat,“ říká Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod níž Kamencové jezero spadá.

Kapacita areálu je kvůli nařízení vlády stále omezená, jinak je ale Kamencové jezero na návštěvníky připravené. Otevřené budou všechny tři brány, ta v kempu však bude sloužit výhradně pro prodej permanentních vstupenek a pronájem převlékacích kabinek. „V provozu bude hned od pondělí také občerstvení na obou plážích,“ dodává vedoucí areálu Karel Ton. Nově zrekonstruovaná restaurace Dřevák otevře později, hned jak dojde k navýšení kapacity areálu a otevření kempu.

Kemp prozatím zůstane zavřený, chatky jsou výrazněji obsazeny až od poloviny června. „Pravděpodobně budeme kemp otevírat postupně, abychom dodrželi povolené kapacity. Nicméně uvidíme, jaká budou další nařízení ze strany ministerstva. Provoz areálu budeme upravovat ´za pochodu´“ podotýká Ton.

S otevřením areálu souvisí i nonstop provoz hlavní pokladny. Od pondělí tak bude možné si zaplatit permanentku či zamluvit převlékací kabinku každý den od pondělí do neděle. Ceny vstupného se nemění. Sezónní vstupenka stojí 700 Kč, zlevněná (děti do 15 let, senioři, ZTP) pak 500 Kč. Za jednorázový vstup zaplatí dospělí 50 Kč, děti 40 Kč. Prckové do tří let mohou do areálu zdarma.

Původně chtělo Kamencové jezero otevřít už před týdnem, nakonec začátek sezony odložilo právě kvůli vládním příkazům. „Doufáme, že uvolňování koronavirových omezení bude probíhat rychleji, než je plánováno. Rádi bychom návštěvníkům poskytli co nejdřív maximální komfort,“ dodává ředitelka Fryčová.

 

31. května 2020

Připravené, ale zavřené. Čeká se na konec vládních zákazů

Permanentní vstupenky jsou zatím nedostupné, brány zavřené. Kamencové jezero stejně jako ostatní rekreační areály vyčkává, jak se vyvine krizová situace v České republice. Vše je ale připravené ke spuštění, jakmile vládní omezení opadnou.

Kamencové jezero je na sezonu připravené, ale otevřít pro veřejnost zatím nemůže. 

Loni už touto dobou naplno běžel prodej permanentek a vše se připravovalo na oficiální otevření. Letos je to jinak. „Současná situace nám bohužel neumožňuje spustit prodej permanentních vstupenek a pronájem převlékacích kabinek v průběhu dubna jako v předchozích letech,“ říká Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod nějž Kamencové jezero spadá. Současné nájemce kabinek zároveň ujišťuje, že o své přednostní právo na prodloužení nájmu nepřijdou. Budou na to mít celý měsíc od spuštění prodeje.

Co naopak běží, jsou rezervace chatek v kempu. Je možné si ji zamluvit na emailu recepce@kamencovejezero.cz nebo na telefonním čísle 777 187 843. „Jakmile budou uvolněná vládní nařízení, kemp bezprostředně poté otevřeme,“ dodává vedoucí areálu Karel Ton.

Jak zdůrazňuje Věra Fryčová, Kamencové jezero je z rozhodnutí vlády oficiálně mimo provoz, takže vstup je sem zakázán. Řada lidí to bohužel nerespektuje. „Chápu, že jezero láká, ale nám za porušení vládních nařízení hrozí milionové pokuty. Pokud tento zákaz někdo poruší, musíme ho z areálu nekompromisně vykázat,varuje ředitelka.

Oba pak ubezpečují veřejnost, že dá Kamencové jezero včas všem vědět, pokud bude znám termín otevření areálu. Zatím to nikdo neví. „Areál chystáme na provoz stejně jako jindy, ale musíme vyčkávat na rozhodnutí vlády,“ upřesnil na závěr Karel Ton.

 

15. dubna 2020