Aktivity v okolí Aktivity v okolí

V blízkosti Kamencového jezera leží Zoopark Chomutov, největší zoologická zahrada v České republice. Za návštěvu stojí také historické centrum města či nedaleké Bezručovo údolí. Poblíž areálu se nachází také aquapark, klasické i letní kino. Rozklikněte a dozvíte se, jak zde můžete trávit čas!

Podkrušnohorský zoopark, rozlohou největší zoologická zahrada u nás, svým návštěvníkům nabízí mnoho možností, jak strávit příjemné chvíle spojené s odpočinkem, relaxací a poznáním zároveň. V expozicích a výbězích je k vidění více než 160 druh? zvířat, vyhlášené je také místní Eurosafari, které se rozkládá na území 30 hektarů a návštěvníci zde pozorují zvířata ze soupravy vozů Safari expresu. Letos na cestičkách vedoucích po zooparku můžete opět po letech zaslechnout povědomé zvonění, zoovláček Amálka během letních prázdnin každý den s železnou pravidelností křižuje zoopark a k veliké radosti malých i velkých zajíždí i do přilehlého skanzenu Stará Ves, kam je to pěšky tak daleko. Děti už bolí nožičky, tatínek je unavený, příliš pálí sluníčko nebo trochu prší, všechny tyto situace náš zoovláček hladce vyřeší. Za zmínku stojí také skanzen Stará Ves.

Poblíž areálu se nachází letní kino, moderní kino Svět nebo Aquasvět, který můžete navštívit (nejen) v případě nepříznivého počasí. Za návštěvu stojí také nedaleké centrum města, které bylo v roce 1992 vyhlášeno městskou památkovou zónou či  Bezručovo údolí, které ocení zejména milovníci turistiky, cyklistiky či inline bruslení.

Další tipy na výlety, třeba na nedaleké hrady a zámky, Vám ráda poskytne recepce.